Няколко съвета преди да запишете разговорен курс по чужд език
Тази есен сериозно ни направи впечатление интереса към разговорните курсове на „ЕС България“. В първия момент това ни зарадва. След подробни разговори и консултации обаче с нашите бъдещи клиенти, заедно установихме следното. Някои от тях всъщност не се нуждаеха реално от разговорен курс. Ако и Вие сте решили да се разширите езиковите си умения в тази насока, то би било добре да имате предвид нашите основни съвети:
-
Разговорният курс не е подходящи за начинаещи
На пазара за чуждоезиково обучение можете да намерите разговорни курсове и за хора, които за първи път се сблъскват с езика. Нашият съвет обаче е да внимавате с тях. Имайте предвид, че разговорните курсове са за хора, които все пак имат известен набор от думи и граматика и на тази база биха могли да водят смислен разговор. Всичко останало само може да ви подскаже за съществуването на езика като такъв или да ви даде първична насока за него.
-
Изберете курс на подходящото за вас ниво
Разговорният курс може да бъде подходящ за хора, които владеят езика на различно ниво.
В „ЕС България“обичаме да прилагаме първото разговорно обучение след нива А2 или В1. Ако клиентите се нуждаят да водят разговор на по-високо ниво, комуникацията е след обучение на нивата В1 или В2. При по-ниските нива използваме по-кратки изрази и фрази, употребяваме лексиката, която е характерна само за тях. Разговорните курсове на нива В1/В2 пък са богати на идиоматични изрази и специализирана терминология.
-
Не подценявайте основната цел на вашето обучение
Когато решите да упражнявате разговор на чужд език, преценете дали не трябва да се насочите към нещо конкретно. Ако разговорите, които ще водите в работата изискват специфични термини и вие имате нужда от тях, тогава по-добре изберете специализирано обучение с разговорна насоченост. Такива се предлагат в индивидуален план и обикновено за кратко време успявате да научите точно това, което на вас ви е необходимо.